Először készítsük el a zöldségeket. Melegítsük elő a sütőt 180 fokra, és tegyük a megmosott, egyforma darabokra (kockákra) vágott zöldségeket sütőpapírra, locsoljuk meg az olajjal, és süssük/pirítsuk kb. 30 percig.
Kezdjük el a rizottót. Tegyük az olajat egy nagyobb serpenyőbe, pároljuk meg rajta a hagymát (1-2 perc alatt), adjuk hozzá a fokhagymát, és pároljuk tovább 1-2 percig. Adjuk hozzá a rizst, a balzsamecetet és pirítsuk még 1 percig. Öntsük fel a zöldségalaplével, adjuk hozzá a passatát, főzzük 20 percig. Majd tegyük bele a sült zöldségeket, a szárított paradicsomdarabokat, és főzzük készre kb. 5 perc alatt. (Ha kell, adjunk még hozzá egy kis vizet.) Vegyük le a tűzről, fűszerezzük tetszés szerint: sóval, borssal, bazsalikommal, egy kevés olajat vagy tejmentes margarint/vegán sajtot/sörélesztőpelyhet adhatunk hozzá az extra krémes állag érdekében.