Melegítsük meg a kókuszolajat és tegyük rá a hagymákat, pirítsuk meg egy kicsit (de óvatosan, nagyon könnyen meg tud égni!). Adjuk hozzá a lisztet és pirítsuk rajta még egy picit. Vegyük le a tűzről, öntsük fel a zöldségalaplével és turmixoljuk össze. Állandó kevergetés mellett adjuk a levesalapunkhoz a reszelt sajtot, engedjük fel kb. fél liter vízzel, öntsük bele a főzőtejszínt, fűszerezzük (borssal, szerecsendióval) és forraljuk fel. Kóstoljuk meg és sózzuk utána, ha szükséges. Tálaláskor pirított mandulaszeleteket szórhatunk a tetejére.
Forrás: Mentes Anyu szakácskönyve 2
Fotó: Ruzsovics Dorina