A fasírthoz hámozzuk meg a sütőtököt, és vágjuk apró kockákra. Tegyük egy jénaiba, vagy mikrózható edénybe, fedjük le folpack-kal, és 700 W-on kb. 7 perc alatt (vagy serpenyőben kb. 15 perc alatt) pároljuk puhára. Tegyük a sütőtököt egy tálba, és villával pépesítsük, majd hagyjuk kihűlni. Ezután adjuk hozzá a tojást, a ricottát, a reszelt sajtot, a zsemlemorzsát és a sót, és villával keverjük alaposan össze.
Melegítsünk olajat serpenyőben. A sütőtökös pépből formázzunk fasírtokat, zsemlemorzsában meghempergetve. Süssük szép aranybarnára mindkét oldalát a forró olajban.